Season 2023
Poland
SMT 2023
30. 4. 2023, Bieruń • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 97/86 • asphalt 12.50 km • Other years
1. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 11:09.46 | |||
2. | Ćwikliński Piotr | Subaru Impreza STi N10 | 11:25.90 | |||
3. | Masełko Mateusz - Kurek Marcin | Subaru Impreza GT | 11:28.19 |
1. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 11:09.46 | |||
2. | Masełko Mateusz - Kurek Marcin | Subaru Impreza GT | 11:28.19 | |||
3. | Sarka Maciej | Mitsubishi Lancer Evo IX | 11:31.67 |
28. 5. 2023, Bieruń • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 94/85 • asphalt 12.50 km • Other years
1. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 12:25.97 | |||
2. | Zajdel Marcin - Rurarz Piotr | Toyota GR Yaris | 12:27.72 | |||
3. | Sarka Dominik | Mitsubishi Lancer Evo IX | 12:28.85 |
1. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 12:25.97 | |||
2. | Zajdel Marcin - Rurarz Piotr | Toyota GR Yaris | 12:27.72 | |||
3. | Sarka Dominik | Mitsubishi Lancer Evo IX | 12:28.85 |
18. 6. 2023, Bieruń • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 81/72 • asphalt • Other years
1. | Masełko Mateusz - Baran Mikołaj | Subaru Impreza GT | 12:08.12 | |||
2. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 12:10.15 | |||
3. | Świder Kajetan - Cinque Viktoria | Ford Fiesta Rally4 | 12:16.27 |
1. | Masełko Mateusz - Baran Mikołaj | Subaru Impreza GT | 12:08.12 | |||
2. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 12:10.15 | |||
3. | Masełko Michał - Murzyn Dariusz | Subaru Impreza GT | 12:17.79 |
2. 7. 2023, Bieruń • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 76/69 • asphalt 10.70 km • Other years
1. | Sarka Maciej | Mitsubishi Lancer Evo IX | 9:27.66 | |||
2. | Żeromiński Paweł | Subaru Legacy 4WD Turbo | 9:30.32 | |||
3. | Wlazłowski Rafał - Naworol Marcin | Subaru Impreza STi N14 | 9:34.58 |
1. | Sarka Maciej | Mitsubishi Lancer Evo IX | 9:27.66 | |||
2. | Wlazłowski Rafał - Naworol Marcin | Subaru Impreza STi N14 | 9:34.58 | |||
3. | Masełko Mateusz - Baran Mikołaj | Subaru Impreza GT | 9:41.70 |
3. 9. 2023, Bieruń • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 91/77 • asphalt 12.50 km • Other years
1. | Masełko Mateusz - Baran Mikołaj | Subaru Impreza GT | 10:58.35 | |||
2. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 10:58.59 | |||
3. | Masełko Michał - Murzyn Dariusz | Subaru Impreza GT | 11:26.08 |
1. 10. 2023, Bieruń • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 83/72 • asphalt • Other years
1. | Masełko Mateusz - Baran Mikołaj | Subaru Impreza GT | 10:03.64 | |||
2. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 10:17.20 | |||
3. | Kareusz Michał | Subaru Impreza GT | 10:26.20 |
1. | Masełko Mateusz - Baran Mikołaj | Subaru Impreza GT | 10:03.64 | |||
2. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 10:17.20 | |||
3. | Kareusz Michał | Subaru Impreza GT | 10:26.20 |
5. 11. 2023, Bieruń • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 83/77 • asphalt • Other years
1. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 12:27.51 | |||
2. | Sarka Dominik | Mitsubishi Lancer Evo IX | 12:30.91 | |||
3. | Świder Kajetan - Sobczyk Marcin | Ford Fiesta Rally4 | 12:31.07 |
1. | Dobrzański Grzegorz - Dobrzańska Agnieszka | Toyota GR Yaris | 12:27.51 | |||
2. | Sarka Dominik | Mitsubishi Lancer Evo IX | 12:30.91 | |||
3. | Masełko Mateusz - Baran Mikołaj | Subaru Impreza GT | 12:31.59 |
Standings - drivers
TOTAL | |||||||||||
1. | Smolarczyk Tomasz | - | R |
- | - | - | - | - |
144 |
||
2. | Włoch Kacper | - | - | - | - | - | - | - |
135 |
||
3. | Rączka Paweł | - | - | - | - | - | - | - |
97 |
||
4. | Książek Wojciech | - | - | - | - | - | - | - |
87 |
||
5. | Stasik Romuald | - | - | - | - | - | - | - |
80 |
||
6. | Semik Łukasz | - | - | - | - | - | - | - |
64 |
||
7. | Kaplita Łukasz | - | - | - | - | - | - | - |
52 |
||
8. | Polanek Dominik | - | - | - | - | - | - | - |
51 |
||
9. | Telega Rafał | - | - | - | - | - | - | - |
49 |
||
10. | Jasiński Tomasz | - | - | - | - | - | - | - |
26 |
||
11. | Mołek Maciej | - | - | - | - | - | - | - |
26 |
||
12. | Biel Krzysztof | - | - | - | - | - | - | - |
24 |
||
13. | Krzyżowski Łukasz | - | - | - | - | - | - | - |
22 |
||
14. | Orłowski Delfin | - | - | - | - | - | - | - |
20 |
||
15. | Biernat Bartosz | - | - | - | - | - | - | - |
17 |
||
16. | Stefanik Marcin | - | - | - | - | - | - | - |
16 |
||
17. | Jaskólski Krzysztof | - | - | - | - | - | - | - |
14 |
||
18. | Kwaśny Marcin | - | - | - | - | - | - | - |
14 |
||
19. | Komenda Leszek | - | - | - | - | - | - | R |
13 |
||
20. | Cichopek Daniel | - | - | - | - | - | - | - |
12 |
||
21. | Bogusławski Aleksander | - | - | R |
- | - | - | - |
12 |
||
22. | Orlik Rafał | - | - | - | - | - | - | - |
11 |
||
23. | Marczewski Piotr | - | - | - | - | - | - | - |
11 |
||
24. | Strzoda Piotr | - | - | - | - | - | - | - |
11 |
||
25. | Konior Sebastian | - | - | - | - | - | - | - |
10 |
||
26. | Borski Rafał | - | - | - | - | - | - | - |
10 |
||
27. | Dembinny Daniel | - | - | R |
- | - | - | - |
8 |
||
28. | Ryś Dawid | - | - | - | - | - | - | - |
7 |
||
29. | Szimszajner Michał | - | - | - | - | - | - | - |
7 |
||
30. | Pitala Tomasz | - | - | - | - | - | - | R |
5 |
||
31. | Dudek Rafał | R |
- | - | - | - | - | - |
5 |
||
32. | Brzóska Michał | - | - | - | - | - | - | - |
4 |
||
33. | Pniok Kamil | - | - | - | - | - | - | - |
3 |
||
34. | Bąk Piotr | - | - | - | - | - | - | - |
3 |
||
35. | Fok Kamil | - | - | - | - | - | - | - |
2 |
||
36. | Czernik Paweł | - | - | - | - | - | - | - |
2 |
||
37. | Gunia Grzegorz | - | - | - | - | - | - | - |
1 |
||
38. | Gorajczyk Bartłomiej | - | - | - | - | - | - | - |
1 |
||
39. | Swoboda Damian | - | R |
- | - | - | - | - |
1 |
||
40. | Grochowski Szymon | - | - | - | - | - | - | - |
1 |
Stats
Event victories
1. | Dobrzański Grzegorz | 3 | |
2. | Masełko Mateusz | 2 | |
3. | Sarka Maciej | 1 |
Stage winners
1. | Dobrzański Grzegorz | 13 | |
2. | Masełko Mateusz | 12 | |
3. | Sarka Dominik | 6 | |
4. | Sarka Maciej | 3 | |
5. | Zajdel Marcin | 1 |
Rally leaders
1. | Dobrzański Grzegorz | 16 | |
2. | Masełko Mateusz | 10 | |
3. | Sarka Dominik | 5 | |
4. | Sarka Maciej | 4 |