Season 2018
Poland
SMT 2018
11. 3. 2018, Tychy • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 81/73 • asphalt • Other years
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 7:47.23 | |||
2. | Pałosz Arkadiusz - Biernot Łukasz | Mitsubishi Lancer Evo X | 8:00.49 | |||
3. | Ira Grzegorz - Drob Damian | Honda Civic VTi (EK4) | 8:14.50 |
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 7:47.23 | |||
2. | Ira Grzegorz - Drob Damian | Honda Civic VTi (EK4) | 8:14.50 | |||
3. | Watras Maciej - Kluczewski Kamil | Renault Clio Sport | 8:20.20 |
15. 4. 2018, Tychy • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 85/77 • asphalt • Other years
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 6:40.13 | |||
2. | Pałosz Arkadiusz - Biernot Łukasz | Mitsubishi Lancer Evo X | 6:50.30 | |||
3. | Ferenczak Michał - Parządka Mateusz | Subaru Impreza STi N12 | 6:57.69 |
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 6:40.13 | |||
2. | Ferenczak Michał - Parządka Mateusz | Subaru Impreza STi N12 | 6:57.69 | |||
3. | Kożdoń Tomasz - Golec Agata | Mitsubishi Lancer Evo IX | 7:02.35 |
20. 5. 2018, Tychy • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 80/65 • asphalt • Other years
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 7:54.59 | |||
2. | Pałosz Arkadiusz - Hoczek Karolina | Mitsubishi Lancer Evo X | 8:06.00 | |||
3. | Gruca Michał - Jama Michał | Renault Clio Sport | 8:14.47 |
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 7:54.59 | |||
2. | Gruca Michał - Jama Michał | Renault Clio Sport | 8:14.47 | |||
3. | Grzebinoga Dawid - Gamża Kamil | Honda Civic SiR | 8:17.20 |
29. 7. 2018, Tychy • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 75/62 • asphalt • Other years
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 6:47.26 | |||
2. | Ferenczak Michał - Książek Jakub | Subaru Impreza STi N12 | 7:04.08 | |||
3. | Sikorski Piotr - Baran Zbigniew | BMW 320i E30 | 7:04.33 |
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 6:47.26 | |||
2. | Ferenczak Michał - Książek Jakub | Subaru Impreza STi N12 | 7:04.08 | |||
3. | Sikorski Piotr - Baran Zbigniew | BMW 320i E30 | 7:04.33 |
14. 10. 2018, Tychy • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 74/53 • asphalt • Other years
1. | Sikorski Piotr - Halbina Paweł | BMW 320i E30 | 12:41.93 | |||
2. | Rączka Paweł - Kołotyło Michał | BMW 323 Ti Compact E36 | 12:45.58 | |||
3. | Świder Kajetan - Bury Robert | Honda Civic VTi (EK4) | 12:48.12 |
1. | Sikorski Piotr - Halbina Paweł | BMW 320i E30 | 12:41.93 | |||
2. | Rączka Paweł - Kołotyło Michał | BMW 323 Ti Compact E36 | 12:45.58 | |||
3. | Świder Kajetan - Bury Robert | Honda Civic VTi (EK4) | 12:48.12 |
10. 11. 2018, Tychy • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 77/66 • asphalt • Other years
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 7:22.00 | |||
2. | Sikorski Piotr - Piórkowski Jarosław | BMW 320i E30 | 7:33.43 | |||
3. | Ira Grzegorz - Drob Damian | Honda Civic VTi (EK4) | 7:37.50 |
1. | Kobiela Artur - Wala Kamil | Subaru Impreza GT Turbo | 7:22.00 | |||
2. | Sikorski Piotr - Piórkowski Jarosław | BMW 320i E30 | 7:33.43 | |||
3. | Ira Grzegorz - Drob Damian | Honda Civic VTi (EK4) | 7:37.50 |
8. 12. 2018, Tychy • Automobilklub Ziemi Tyskiej • entries/finish - 71/63 • asphalt • Other years
1. | Kobiela Artur - Wojtuszek Barbara | Subaru Impreza GT Turbo | 8:08.58 | |||
2. | Kobiela Łukasz - Spratek Tobiasz | Mitsubishi Lancer Evo IX | 8:12.23 | |||
3. | Dembinny Daniel - Włodarczyk Damian | Honda CR-X | 8:33.65 |
1. | Kobiela Artur - Wojtuszek Barbara | Subaru Impreza GT Turbo | 8:08.58 | |||
2. | Kobiela Łukasz - Spratek Tobiasz | Mitsubishi Lancer Evo IX | 8:12.23 | |||
3. | Dembinny Daniel - Włodarczyk Damian | Honda CR-X | 8:33.65 |
Standings - drivers
TOTAL | |||||||||||
1. | Ira Grzegorz | - | - | R |
R |
- | - | - |
151 |
||
2. | Forma Sławomir | - | - | - | - | - | - | - |
131 |
||
3. | Grzebinoga Dawid | - | - | - | - | R |
- | R |
96 |
||
4. | Adamaszek Michał | - | - | - | - | - | - | - |
81 |
||
5. | Donica Piotr | - | - | - | - | - | - | - |
61 |
||
6. | Laśkiewicz Hubert | - | - | - | - | - | - | - |
60 |
||
7. | Tatarczuch Tomasz | - | - | - | - | - | - | - |
54 |
||
8. | Bojdoł Sebastian | - | - | - | R |
- | - | - |
44 |
||
9. | Hajduk Marcin | - | - | - | - | - | - | - |
38 |
||
10. | Stasik Ryszard | - | - | - | - | - | - | - |
35 |
||
11. | Kawalec Kamil | - | - | - | - | - | - | - |
34.5 |
||
12. | Roj Piotr | - | - | - | - | - | - | - |
34 |
||
13. | Potapiuk Sławomir | - | - | - | - | - | - | - |
34 |
||
14. | Mendrek Przemysław | - | - | - | - | - | - | - |
34 |
||
15. | Gruca Michał | - | - | - | - | - | - | - |
30 |
||
16. | Watras Maciej | - | - | - | - | - | - | - |
23 |
||
17. | Kępa Łukasz | - | - | - | - | - | - | - |
20 |
||
18. | Lokajczyk Piotr | - | R |
- | - | - | - | - |
18 |
||
19. | Wajman Filip | - | - | - | - | - | - | - |
18 |
||
20. | Krzysztoforski Piotr | - | - | - | - | - | - | - |
16 |
||
21. | Łankiewicz Tomasz | - | - | - | - | - | R |
- |
15 |
||
22. | Gałązka Bartłomiej | - | - | - | R |
- | - | - |
14 |
||
23. | Barosz Dawid | - | - | - | - | - | - | - |
14 |
||
24. | Świegoda Miłosz | - | - | - | - | - | - | - |
12 |
||
25. | Niemczyk Martin | - | - | - | - | - | - | - |
12 |
||
26. | Ciszak Piotr | - | - | - | - | - | - | - |
12 |
||
27. | Nowok Piotr | - | - | - | - | R |
- | - |
11 |
||
28. | Kobylański Tomasz | - | - | - | - | - | - | - |
10 |
||
29. | Fiszer Oskar | R |
- | R |
R |
- | - | - |
10 |
||
30. | Jakubczyk Michał | - | - | - | - | - | - | - |
9 |
||
31. | Andrzejak Filip | - | - | - | - | - | - | - |
8 |
||
32. | Kłoda Mateusz | - | - | - | - | - | - | - |
8 |
||
33. | Danielczuk Robert | - | - | - | - | - | - | - |
7.5 |
||
34. | Zieliński Bartłomiej | - | - | - | - | - | - | - |
7 |
||
35. | Poznański Mateusz | - | - | - | - | - | - | - |
5 |
||
36. | Kucharski Tomasz | - | - | - | - | - | - | - |
4 |
||
37. | Barski Adam | - | - | - | - | - | - | - |
3 |
||
38. | Laskowski Andrzej | - | - | - | - | - | - | - |
3 |
||
39. | Karasiewicz Adam | - | - | - | - | - | - | - |
3 |
||
40. | Sikora Daniel | - | - | - | - | - | - | - |
2 |
||
41. | Śliwa Dominik | - | - | - | - | - | - | - |
2 |
||
42. | Błasiak Mateusz | - | - | - | - | - | - | - |
2 |