lang lang lang lang lang lang lang lang lang lang lang lang
donate

9. Rally Guanajuato Mexico 2012

8. 3. – 11. 3. 2012, León • gravel 406.82 km - (cancelled 25.90 km) • Other years
WRC #3PWRC #2

Info

SS23

3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
Míru poškození vozu řeší technik FIA a rozhoduje se o pokračování v rally

SS22

3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
Mění kolo a hodlá pokračovat. Šel ven ve stejném místě, jako Novikov.
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
Mimo trať - přes střechu
6
flagNovikov Evgeniy - Giraudet Denis
Mimo trať. Zastavil v RZ.
21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
Poškodil přední zavěšení

SS21

14
flagNobre Paulo - Paula Edu
Nemůžu tomu uvěřit, mám nejlepší tým jaký bych mohl mít, moc jim děkuji, že mi dali dohromady auto. Tady je hodně důležité mít správný rozpis a dodržovat ho, měl jsem napsáno "neřež" a já to říznul a skončili jsme na střeše.
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
"Dobré, Jarri jel zkratkou, tak byl rychlejší." / "Good, Jarri took the short cut, so he was faster."
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Bylo to krásné, super boj s Mikkem, ale Petter byl trochu rychlejší v téhle rychlostce. Je opravdu dobrý na Superspeciálkách." / "It was nice, good fight with Mikko, but still Petter was a bit quicker through this stage. He's good on these Super Specials."
4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
"Byla to dobrá jízda, žádné větší problémy." / "We had a good run, no major problems."
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
"Dnes nemám svůj den." / "I haven´t good day today."
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
"Brali jsme to tady v klidu, chceme aby nám vydržely pneumatiky na dlouhou zkoušku." / "We took it easy on that one, we're wanting to preserve the tyres for the long stage."
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
"Vůz zhasnul na startu. Nevím jak se to stalo. Teď už se nemusíme starat o nic jiného než jen jet konzistentně a mým cílem je dostat se až do cíle." / "The car just stalled on me on the start line. No idea how it happened. Now I can't worry about anything else, I need to drive consistently and my aim is to make it to the finish."
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"Vzal jsem to zkratkou na téhle zkoušce, takže můj čas je dobrý!" / "I took the short cut on this stage so my time is good!"

SS20

1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
"Máme komfortní náskok, ale do cíle bude zítra ještě dlouhá cesta." / “We have a comfortable position but there is a long way to go tomorrow.”
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
"Měli jsme velké štěstí, narazil jsem v rychlé sekci do části Novikovova vozu. Není to dobrý den. " / “We were very lucky, I hit part of Novikov’s car in the fast section. Not a good day.”
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
"Budeme pokračovat v testování, a to je způsob, jak pro nás proběhne zbytek víkendu." / “We’re going to continue testing and that’s the way the rest of the weekend is going to go.”
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Je to opravdu dobré vidět, jak máme konkurenceschopný vůz. Ten pocit je opravdu dobrý. Je to škoda, že jsme měli problémy s kameny. Samozřejmě jsem tvrdě tlačil." / “It’s really good to see how competitive the car is. The feeling is really good. It’s a shame we had the problems with the rocks. For sure I was pushing hard.”
4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
"Vynahradili jsme si to za ty defekty. Dnes jsme ještě jednu rezervní pneumatiku na dlouhých zkouškách. Jeli jsme docela rychle a auto je fantastické. Teď nesmíme udělat žádnou chybu. " / “It’s been a good recovery from all the punctures. Today we had a nail through a tyre on the long stage. So not very lucky, but we have been pretty fast and the car is fantastic. Now we just have to not do any mi
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
"Bylo to dnes docela v pohodě, dobrá zkušenost. Rychlostní zkoušky jsou opravdu obtížné. Omlouvám se Novikovovi, málem jsem trefil jeho tlumič uprostřed cesty. Neviděl jsem žádné kameny na trati - pro mě to bylo v pořádku. " / “It’s been quite okay today, a good experience. The stages are really tricky. I’m sorry for Novikov, I nearly hit his suspension upright in the road. I didn’t see any rocks
7
flagAl-Attiyah Nasser - Bernacchini Giovanni
"Je to opravdu dobrý den, poslední skok jsem dával na zařazenou šestku. Těším se na dlouhé zítřejší rychlostky. " / “It’s been a really good day, the last jump I took flat in sixth gear. I’m looking forward to the long stage tomorrow.”
12
flagAraújo Armindo - Ramalho Miguel
"Je to velmi nebezpečné, je tam kámen tak 50 kilogramů těžký v polovině cesty, ne jen jeden - někdo se snaží nás zabít, šílení lidé ". / “It’s very dangerous, there is a rock like 50 kilos in the middle of the road, not just one - someone is trying to kill us, crazy people.”
15
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"Ke konci byl velký kámen uprostřed cesty, snažil jsem se mu vyhnout a narazil do stráně." / “Near the end there was a big rock in the middle of the road, I tried to avoid it and hit the bank.”
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
"Poslední dvě zkoušky jsou pravděpodobně dvě z mých nejoblíbenějších na této rallye. Teď není žádný stres. Poskočil jsem o šest míst. " / “The last two stages are probably two of my favourite stages of the rally so far. There’s no real pressure right now. I did a jump flat in sixth and put it almost on the nose.”
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"Naučili jsme se hodně. Je to trochu frustrující, když čistíme trať. Snažil jsem se hodně tlačit, ale měli jsme teď krizovku. " / “We learned a lot. It’s a bit frustrating when you are doing the cleaning. I tried to push very hard but we had a moment back there.”

SS18

3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"V některých místech to trochu klouzalo, udělal jsem pár chyb, jinak jsem spokojený. " / "It's a bit slippery in places, I made a couple of mistakes, otherwise I'm happy."
4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
"Byla to zábava. On [Tanak] je skvělý řidič.". / "It was fun. He [Tanak] is a fantastic driver."
7
flagAl-Attiyah Nasser - Bernacchini Giovanni
"Byla to opravdu pěkná rychlostka. Jsem opravdu rád, že začínám získávat dobrý pocit z auta." / "That was a really nice stage. I'm really happy to get a good feeling in this car."
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
"To byla legrace! Včera večer jsme vystartovali ve chvíli, kdy začalo pršet, takže jsem nevěděl, jaké to teď bude. Bylo to skvělé. " / "That was fun! Last night we came out just as it was starting to rain so I didn't know what the track was going to be like. This was great."
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"Byl to můj první průjezd zde, protože včera jsme vylomili kolo. Byl jsem jen trochu opatrnější při brzdění.". / "This was my first time around here because we lost the wheel yesterday. Iwas just a bit cautious under braking."

SS17

1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
"Nechtěl jsem zbytečně riskovat, protože jsou na trati velké kameny. Pokud trefíte kámen, příjdete o všechno." / “I didn’t want to take big risks because there are some big stones in the roads. If you hit a rock you break everything.”
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
"Není třeba tolik tlačit. Jari-Matti je tak daleko za námi, ale on byl teď zde opravdu rychlý. Sebastien je rychlý na této rally, a tak daleko vpředu, že bych musel hodně zabrat, abych ho dohnal. " / “There’s no need to have a big push. Jari-Matti is so far behind, but he was really fast on that stage. Sebastien is so quick on this rally and so far ahead, I would need a big push to catch him.”
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
"Jsou to dnes velmi dlouhé zkoušky, takže se člověk docela vyčerpá. Opravdu jsem si užil tuhle rychlostku. Jediné, co můžeme udělat, je zaměřit se na pozici, kterou máme v současné době a pokračovat touto rychlostí. Nevidím žádný smysl se snažit tlačit víc, protože možná bychom se nakonec propadli." / “It’s very long stages today so you get quite exhausted. I really enjoyed this stage. All we can
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Byla to docela dobrá jízda, byl jsem celkem spokojený, ale ke konci jsem udělal malou chybu. Chtěl jsem potrénovat na Power Stage. " / “It was quite a good run, I was quite happy but towards the end I made a little mistake. I wanted to practice for the Power Stage.”
4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
"Byla to kluzká zkouška, víte. Myslím, že jsem to projel docela dobře, pár chyb, ale nic velkého. Baví nás to, o tom není pochyb." / “It was a slippery stage, you know, there was a lot of cleaning. I think I did quite well, a few mistakes but nothing major. We’re enjoying it anyway, that’s for sure.”
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
"Bylo to docela v pohodě, zbytečně jsme neriskovali. Snažili jsme se udržet v ideální stopě. Je to důležité v Mexiku jet bez problémů. " / “It was quite okay, we didn’t take any big risks. We tried to be always on the line. It’s important in Mexico to run without problems.”
6
flagNovikov Evgeniy - Giraudet Denis
"Snažíme se udělat maximum, jedeme na limitu, ale časy nejsou dost rychlé s tímto autem. Bude to docela obtížné [porazit Tanaka]. " / “We are trying to do our best, driving on the limit, but the times are not enough with this car. It will be quite difficult [to beat Tanak].”
7
flagAl-Attiyah Nasser - Bernacchini Giovanni
"Jsem tak šťastný, auto funguje dobře, všechno je výborné. Jen kontrolujeme rozpis v některých místech. " / “I’m so happy, the car is working well, we are in a good way with everything. We are just checking the pace notes in some places.”
12
flagAraújo Armindo - Ramalho Miguel
"Bylo to opravdu uklouzané, ale nedělalo nám to problémy. Vše je perfektní. " / “It was really slippery but there were no problems. Everything is perfect.”
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"Opět spousta volného štěrku, ale ok, užil jsem si tuhle zkoušku. Je to škoda, že jsme včera vypadli, ale můžeme se zlepšitdo budoucna." / “A lot of loose gravel again but okay, I enjoyed this stage. It’s a shame to have been out yesterday but we can be strong for the future.”
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
"Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších rychlostek, opravdu rychlá a zábavná, ale přilnavost nebyla konstantní." / “This is one of my favourite stages, really fast and fun, but the grip was inconsistent.”

SS16

21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
Mimo trať v prostoru cíle

SS15

31
flagKościuszko Michał - Szczepaniak Maciej
Pokračuje - odstartoval do RZ
31
flagKościuszko Michał - Szczepaniak Maciej
Zastavil na přejezdu k RZ 15

SS14

1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
Hodně jsem teď zabral. Je to hodně těsné, bylo to ok, žádný problém.
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
Asi patnáct kilometrů jsem si zvykal na to, jak řídit tohle auto na takhle klikaté trati.
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
Dělali jsme nějaké změny v nastavení auta, funguje lépe. Bylo by zajímavé, kdyby ještě zapršelo.
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
Mám dobrý pocit, jel jsem rychle a šlo to moc dobře, v uklouzaných místech jsem ztratil trochu času, zkouším zabrat jak to jen jde.
4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
Ok, trochu jsme přišli o brzdy. Hodně zrádné, přilnavost špatná, za mnou budou ještě o dost rychlejší, náročná dlouhá zkouška. V servisu musíme udělat spoustu změn.
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
Na některých místech jsme jeli rychle, ale pak jsme dělali hodiny, ztratili trochu času. Pneumatiky jsou hodně opotřebované, hodně zrádná zkouška.
6
flagNovikov Evgeniy - Giraudet Denis
Hodně těžká zkouška, ve spoustě míst nebylo možné zkracovat zatáčky.
21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
Dělali jsme hodiny v pomalé zatáčce, ztratili jsme asi deset vteřin.
7
flagAl-Attiyah Nasser - Bernacchini Giovanni
Ok, nebylo to špatné, museli jsme jet opatrně. Na několika místech jsme ztráceli, měli jsme správný rytmus, nebylo to jednoduché.
12
flagAraújo Armindo - Ramalho Miguel
Je to hodně těžké, klouzavé, dělal jsem hodiny kousek před cílem.
15
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
Dělali jsme hodiny kousek za startem a ztratili čas. Hodně uklouzaná zkouška, bereme to v klidu.
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
Tahle zkouška je neuvěřitelná, moje asi nejneoblíbenější z celého Mexika. Hodně moc těžká zkouška, hodně zrádných míst, náročné ráno. Těžké udržet rytmus a zůstat na trati.
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
Hodně volné šotoliny, pořád jsem se klouzal, žádná přilnavost, neuvěřitelné. Ale dobrá zkušenost. Dlouhá zkouška je krásná, ale hodně těžká, je to pro mě nové. Nechtěl jsem tu zbytečně tlačit, abych neskončil mimo trať.
14
flagNobre Paulo - Paula Edu
Měl nehodu, bez zranění.

SS13

31
flagKościuszko Michał - Szczepaniak Maciej
Máme poškozené auto, trefili jsme kámen.
54
flagAbbring Kevin - Miclotte Frédéric
Dobré, změnili jsme spoustu věcí na autě, jsem spokojený, mám dobrý pocit. Hodně to klouzalo, ale byla to krásná zkouška.
1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
Nevím, proč mám tu ztrátu, hlavně na konci jsem ztratil. Na začátku to bylo dobré, tři vteřiny před Mikkem. Pak to začalo být těžší, klouzalo to, bylo vlhko. Možná kvůli tomu.
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
Byl trochu rychlejší (Jari-Matti), začátek byl hodně těžký, nastavení máme hlavně na tu další dlouhou zkoušku.
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
Nejsem spokojený, na začátku nám svítilo slunce na čelní sklo, skoro nic jsem neviděl, nedalo se s tím nic dělat.
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
Loeb bude na těchto zkouškách hodně rychlý. Na spoustě míst to po dešti dost klouže. Tlačíme na maximum.
4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
Zkouším zabrat, bylo to uprostřed zkoušky hodně zrádné, ve spoustě míst to dost klouzalo. Uvidíme, může se stát leccos, chceme tlačit až do konce.
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
Nechceme zbytečně riskovat, ale sledujeme Novikova za námi. V závěru zkoušky jsem byl trochu venku, takže si musím dávat pozor. Těch deset vteřin jsme si nechali udělit kvůli lepší startovní pozici - většímu rozestupu od před námi jedoucího jezdce.
6
flagNovikov Evgeniy - Giraudet Denis
Není to dobrý začátek, hodně rychlá zkouška. Nedělal jsem chyby, ale nejsem s výsledkem spokojený.
21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
Bylo slunečno, jelo se hodně rychle, mohl jsem být asi i rychlejší. Mám z toho dobrý pocit.
7
flagAl-Attiyah Nasser - Bernacchini Giovanni
Aktuálně to není špatné, na začátku to bylo trochu volnější, pak tvrdší. Dobrá jízda, chtěli jsme pošetřit pneumatiky na tu dlouhou zkoušku. Bavím se hodně, bylo to fantastické.
12
flagAraújo Armindo - Ramalho Miguel
Auto je teď o trochu lepší. Zkouším trochu přidat.
15
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
Je to krásné, ok. Žádný problém, auto funguje dobře. Není tolik prachu jako obvykle v Mexiku, protože je po dešti.
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
Bavil jsem se, opravdu hodně. Mám trochu poničené auto, v jedné zatáčce jsme trefili kámen.
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
Je trochu vlhčeji po tom dešti. Jsme rádi, že jsme dokončili zkoušku, neznám čas, ale dojet těsně za Nobrem nebude špatné.
14
flagNobre Paulo - Paula Edu
Zpátky na mé pozici jako včera, zkusil jsem jet trochu opatrněji. Superspeciálky mají skvělou atmosféru.

SS10

4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
"Bylo by hezké porazit Loeba! Je se toho spousta bude dít zítra. " / “It would have been nice to beat Loeb! There’s more to come tomorrow.”
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
"Musíme to začít brát vážně. Nemůžeme zpomalit, protože Jari-Matti byl celé odpoledne rychlý. " / “We’ve got to take it seriously from now on. We can’t slow down because Jari-Matti has been fast all afternoon.”
1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
"Myslím, že budeme trochu přemýšlet o nastavení na zítřek, abychom mohli zrychlit. Mikko a Jari-Matti jsou velmi rychlí, takže očekávám velký boj. " / “I think we’re going to think a bit about the setting for tomorrow, to try to go faster. Mikko and Jari-Matti are going very fast so I’m expecting a big fight.”
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Rád bych udělal dobrý výsledek na superspeciálkách a tak do toho jdu velmi tvrdě!" / “I’d like to do well on the superspecials so I tried very hard!”
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
"Bylo to trochu obtížné na studených pneumatikách - těším se servisu." / “It was a little bit difficult on cold tyres - I’m looking forward to getting to service now.”

SS8

4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
"Je škoda dnešních defektů. Je tu tolik kamení, snažím se jim vyhýbat, ale je to velmi obtížné. Další dva dlouhé dny zbývají, takže uvidíme. " / “It’s a shame about the punctures today. There are so many rocks here, I try to avoid but it’s very difficult. Two more long days to go so we will see.”
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
"Teď to bylo o trochu lepší. Jari-Matti nás bude chtít předjet, když zpomalíme, takže musíme stále tlačit. " / “That was a little bit better. Jari-Matti is going to catch us if we slow down, so we have to keep pushing.”
1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
"Já jedu naplno, samozřejmě. Budeme se snažit pracovat trochu na nastavení. " / “I’m pushing hard, for sure. We will try to work a little on the set-up.”
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Musíme se snažit útočit, chceme se posunout zpět na pódium potom co jsme trefili kámen. Jde to opravdu dobře a mám opravdu dobrý pocit. Oni [Citroënů] mají v tuhle chvíli pohodlné vedení. " / “We have to try to attack, we want to climb back to the podium after hitting the rock. It’s going really well and I have a really good feeling. They [the Citroens] have to comfortable a lead at the moment.”
6
flagNovikov Evgeniy - Giraudet Denis
"Teď je to mnohem lepší. Všechno je v pořádku v tuto chvíli, teď budou krátké rychlostky a pak dlouhý den, takže zítra se budeme snažit držet stejnou rychlost. " / “Now it’s much better. Everything is fine for the moment, some small stages to go and then a long day tomorrow so we will try to keep the same speed.”
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
"Máme díru do auta, takže jsme měli uvnitř spoustu prachu. Na prvním skoku mi krabička GPS zapadla pod nohy. Není jednoduché jet s touto věcí drnčící okolo pedálů. / “There’s a hole in the car so there’s a lot of dust, and then on the first jump this GPS box came loose in the footwell. It’s not easy to drive with this thing rattling around the pedals.”
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
"Naše tempo možná není nejlepší, ale je důležité zůstat na trati a získat zkušenosti. Chceme za sebou udržet Novikova." / “Our pace is maybe not the best but it’s important to stay on the road and get experience. We want to keep at least Novikov behind us for tomorrow.”

SS7

4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
"Nebylo to dobré. Myslím, že mám prázdnou levou pneumatiku, potřebuju zabrat. "/ “Not good. I think I have a flat left tyre, I need to push on.”
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
"Nebylo to špatné. Opravdu jsem se snažil tlačit, ale Sebastien byl o vteřinu rychlejší. Opravdu ví, jak tlačit. Teď jsme neudělali žádné chyby. Ještě je do cíle daleko, takže se budu snažit stejně jako teď." / “It was not bad. I really tried to push but Sebastien took one second out of me. He really knows how to push. There were no mistakes this time. There’s still a long way to go so I’ll try to
1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
"Bylo tu teď trochu více přilnavosti než při prvním průchodu, ale ztratil jsem trochu ke konci." / “There was a bit more grip than the first pass, but I lost maybe a second towards the end.”
21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
"Snažím se - Vždycky jsem rychlý v Mexiku, ale nejsem schopen být stejně rychlý jako ostatní kluci. Musím na tom ještě zapracovat."/ “I’m trying - I’ve always been fast in Mexico but I haven’t been able to be as quick as the other guys. I’m just going to have to keep working.”
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
"Bylo to mnohem zábavnější. V předchozí rychlostní zkoušce jsme trefili skálu a vysílač WRC mi zapadl pod pedály, takže jsme se pár kilometrů snažili ho dostat ven." / “That was a lot more fun. The previous stage we hit a rock and the WRC transceiver was knocked into the footwell so we had a couple of miles trying to get it out from under my feet.”

SS6

4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
“It’s working very well. I didn’t get all the splits but yeah, okay, we are so far behind... We’ll do the best we can.” / Auto funguje moc dobře. Nedostával jsem všechny splity do auta, ale dobré, stejně jsme hodně vzadu... Budeme dělat, co bude v našich silách.
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
Trefil kámen a poničil kolo, snaží se to opravit (info od citroenracing)
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
“Yeah, Sebastien takes the lead but Jari-Matti has set an incredible time. Maybe I need to push more but...” / Jo, Sebastien se ujímá vedení, ale Jari-Matti teď zajel neuvěřitelný čas. Možná budu muset více přidat.
1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
“We have to push. I was flat out. I won’t say I’m scared about Latvala but we have hundreds of kilometres to go, and he is very fast.” / Tlačili jsme, jel jsem na maximum. Nechci říkat, že se bojím Latvaly, ale máme před sebou ještě stovky kilometrů a on je hodně rychlý.
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
“It’s perfect now. We had to do a lot of work at the service, there was a lot of damage. It was a big disappointment to have problems when you’re leading the rally. This is a tough event but you have to keep fighting.” / Teď to bylo perfektní. V servise se na autě hodně zapracovalo, bylo dost poškozené. Bylo to velké zklamání, že jsme měli tolik problémů, když jsme byli v čele soutěže. Je to těžká
6
flagNovikov Evgeniy - Giraudet Denis
“Everything is fine, now the car is much better with the shifting and it’s much more faster.” / Všechno je v pohodě, teď auto o dost lépe řadí a je rychlejší.
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
"I saw him [Neuville] approximately half way into the stage. It seems like he has clipped something and taken a wheel off. This is a strange rally, we all get high on no oxygen and strange things are happening." / Viděl jsem ho (Neuvilla) přibližně v půlce rychlostky. Vypadalo to že něco trefil a vylomil kolo. Je to hodně neobvyklá soutěž, dějí se tu zvláštní věci.
7
flagAl-Attiyah Nasser - Bernacchini Giovanni
"That was better than this morning. We have one less stage to do because some of the spectators threw stones, but I am still carrying an extra tyre." / Bylo to teď lepší než ráno. Pojedeme o jednu rychlostní zkoušku méně, protože nějací diváci naházeli na trať kamení, ale stejně vezu další rezervní pneumatiku.
21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
“I guess the temperature has gone up because we’ve got less power than we did this morning. I’m carrying two spare tyres as well and I can really feel the weight.” / Myslím, že se nám zvedla teplota, protože ztrácíme výkon, který jsme měli ráno. Vezu dvě náhradní pneumatiky a opravdu cítím tu váhu navíc.

SS4

21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
Je to těžké, trefili jsme nějaké kameny, bylo tam velké nebezpečí defektu.
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
Hodně nebezpečná zkouška, dělal jsem co jsem mohl, pneumatiky mám zničené, bylo to hodně těžké.
15
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
Ok, trochu to klouzalo, dělali jsme hodiny, pneumatiky jsou v pohodě.
14
flagNobre Paulo - Paula Edu
Hodně to klouzalo, celkem nebezpečné, nic jednoduchého. Pneumatiky jsou zničené vepředu, jsem unavený (tire - tired - chudák nepochopil otázku) smích :-)

SS2

4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
Defekt levé zadní pneu - Dělali jsme hodiny v jedné pravé zatáčce. Ajajaj.
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
Dobrý začátek soutěže.
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
Dobrý začátek soutěže.
1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
Dobrá jízda, ale dělal jsem chyby, nebyla to perfektní zkouška.
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
Jsem docela spokojený, trochu to více klouzalo na začátku, spousta kamenů, celkově ok.
6
flagNovikov Evgeniy - Giraudet Denis
Zkouška byla dobrá, žádný problém, nedělali jsme chyby, zkusím ještě trochu víc přidat.
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
Ok, těžká zkouška, hodně asfaltu, dobrá zkouška pro asfaltové jezdce. Je před námi ještě dlouhá cesta, zatím to šlo.
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
Jde to zatím, dělal jsem spoustu chyb a ztratil zbytečný čas.
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
Bylo to celkem dobré, trochu to klouzalo, ideální stopa se hledala obtížně.
7
flagAl-Attiyah Nasser - Bernacchini Giovanni
Je to hodně rychlé, spousta zatáček, ale ok. Je to teprve začátek soutěže, bude to pro nás těžké, budeme se snažit najít správný rytmus.
21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
Trochu jsme ztratili na startu a pak hledali správný rytmus. Je to teprve začátek rally, takže žádné drama.
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
Vyjeli jsme pozdě ze servisu. Zkouška byla ok.
15
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
Těžko jsem hledal správný rytmus, bylo to ztřeštěné.
14
flagNobre Paulo - Paula Edu
Tahle zkouška byla fantastická. Je to zábava.
12
flagAraújo Armindo - Ramalho Miguel
Tahle zkouška není špatná, v první části je hodně kamenů, druhá je celkem čistá. Zlobí nás elektronická mapa auta, budeme to muset nějak dát dohromady, včera nám na shakedownu nefungovalo turbo, teď se to vrátilo.

SS1

31
flagKościuszko Michał - Szczepaniak Maciej
Je to neuvěřitelné, spousta lidí, krásná zkouška. Vypadá to jako jednoduchá zkouška, ale bylo to hodně zákeřné, klouzalo to jako pes.
4
flagSolberg Petter - Patterson Chris
Je to hodně moc těžké. Ale měl jsem dobrý pocit. Je fantastické vyhrát kvalifikaci. Bude to hodně těžká zkouška, musím být trochu víc opatrný na první zkoušce zítra.
2
flagHirvonen Mikko - Lehtinen Jarmo
Máme dobrý čas, slušný začátek soutěže. Je tu dobrá atmosféra, líbilo se mi to.
1
flagLoeb Sébastien - Elena Daniel
Krásná atmosféra, spousta lidí, super. Hodně zrádné, na hodně místech byla ale voda, klouzalo to. Není to stejné jako dlouhé rychlostky.
3
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
Start byl dobrý, ale uprostřed to trochu klouzalo, celkově jsme spokojení.
6
flagNovikov Evgeniy - Giraudet Denis
Byl to dobrý začátek soutěže, možná nejlepší v šampionátu. Místy nám nefungoval interkom. Chceme především ale zabrat zítra.
10
flagØstberg Mads - Andersson Jonas
Je to tu fantastické, mnoho diváků, krása. Jsem moc rád, že jsem zde. Docela dobrá zkouška, bavili jsme se.
8
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
Byl jsem trochu víc optimističtější v první zatáčce, trochu víc jsme se sklouzli, nic důležitého. Byla to dobrá zábava, spousta diváků.
5
flagTänak Ott - Sikk Kuldar
Je to hodně bláznivé, spousta lidí. Mám dobrý pocit, začali jsme soutěž dobře.
7
flagAl-Attiyah Nasser - Bernacchini Giovanni
Dost to klouzalo, hodně zrádná zkouška, ale ok. Hlavně se budeme snažit od zítřka.
21
flagAtkinson Chris - Prévot Stéphane
Nebyl to špatný začátek, trochu jsme trefili zeď. V části v tunelu to dost klouže.
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
Neměl jsem v jednu chvíli žádnou přilnavost a uletělo mi to.
43
flagBlock Ken - Gelsomino Alessandro
Má rozbité levé přední světlo.
15
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
Je to krásné být zpět, je tu spousta diváků. Zkusíme jet jak nejlépe to s naším autem půjde, je velký rozdíl mezi autem S2000 a WRCčkem.
14
flagNobre Paulo - Paula Edu
Je úžasné, kolik je tu lidí. Je to velmi emotivní. Byl jsem tím množstvím diváků překvapen, je to moc pěkné.