Rally Vallecamonica
Nazionale Zona 2 (coef 1.5) • Trofeo Rover 1400cc (I) #8 • Trofeo Rover 1600cc (I) #8
15. 9. 2001, Darfo Boario Terme • entries/finish - ?/? • asphalt 99,98 km
1. | Oldrati Devid Attilio - Lombardi Michele | Peugeot 306 Maxi | 58:30.4 | |||
2. | Nodari Ilario - Benigno Davide | Toyota Celica GT-Four (ST205) | 58:59.4 | |||
3. | Dainesi Paolo - Antonelli Matteo | Toyota Celica GT-Four (ST205) | 59:28.6 |
1. | Oldrati Devid Attilio - Lombardi Michele | Peugeot 306 Maxi | 58:30.4 | |||
2. | Nodari Ilario - Benigno Davide | Toyota Celica GT-Four (ST205) | 58:59.4 | |||
3. | Dainesi Paolo - Antonelli Matteo | Toyota Celica GT-Four (ST205) | 59:28.6 |
1. | Scorcioni Alan - Ingrami Alberto | MG Rover 25 | 1:05:35.8 | |||
2. | Maranoli Damiano - Marta Massimo | Rover 25 | 1:06:37.2 | |||
3. | Brancadori Alberto - Carli Matteo | Rover 216 Si | Euro Motor Sport |
1. | Betti Luca - Faucci Simone | Rover 214 Si | ||||
2. | Lucchetti Gabriele - Schiavetta Katia | Rover 214 Si | ||||
3. | Taiola Francesco - Taiola Walter | MG Rover 25 |
Start List and complete results not available --> Entries from Official Entry List
Italy 2WD #10 • Trofeo Fiat Punto Kit Car (I) #10 • Trofeo Fiat Seicento (I) #10 • Trofeo Rover 1400cc (I) #8 • Trofeo Rover 1600cc (I) #8
7. 10. 2000, Borno • entries/finish - ?/69 • asphalt 146,63 km
1. | Travaglia Renato - Zanella Flavio | Peugeot 306 Maxi | F.P.F. Sport | 1:40:18.8 | ||
2. | Deila Piergiorgio - Agnese Giovanni | Peugeot 306 Maxi | F.P.F. Sport | 1:41:04.4 | ||
3. | Oldrati Devid Attilio - Lombardi Michele | Peugeot 306 Maxi | 1:43:33.3 |
1. | Travaglia Renato - Zanella Flavio | Peugeot 306 Maxi | F.P.F. Sport | 1:40:18.8 | ||
2. | Deila Piergiorgio - Agnese Giovanni | Peugeot 306 Maxi | F.P.F. Sport | 1:41:04.4 | ||
3. | Oldrati Devid Attilio - Lombardi Michele | Peugeot 306 Maxi | 1:43:33.3 |
1. | Cantamessa Luca - Capolongo Piercarlo | Fiat Punto Kit Car | 1:44:09.8 | |||
2. | Basso Giandomenico - Guglielmini Flavio | Fiat Punto Kit Car | Euro Motor Sport | 1:44:39.9 | ||
3. | Navarra Andrea - Fedeli Simona | Fiat Punto Kit Car | Rubicone Corse | 1:45:18.5 |
1. | Mazzoleni Emiliano - Andreussi Anna | Fiat Seicento Kit Car | 1:55:11.6 | |||
2. | Belforti Emanuele - Mazzocchi Alessandro | Fiat Seicento Kit Car | 1:55:26.9 | |||
3. | Romano Dino - Valmassoi Paola | Fiat Seicento Abarth Kit Car | 1:56:25.6 |
1. | Braccini Marco - Sassonia Anna | Rover 216 Si | 1:56:04.4 | |||
2. | Quaderno Gianluca - Gioia Simone | Rover 216 Si | 1:57:00.2 | |||
3. | Maranoli Damiano - Marta Massimo | Rover 216 Si | 1:57:34.4 |
1. | Medici Simone - Guarnieri Catia | Rover 214 Si | 1:58:30.3 | |||
2. | Scorcioni Alan - Ingrami Alberto | Rover 214 Si | 1:58:32.2 | |||
3. | Taiola Francesco - Da Ronch Carlo | Rover 214 Si | 2:04:53.8 |
Start List and complete results not available --> Entries from Official Entry List