Season 2002
Poland
Poland 2002
22. 2. – 23. 2. 2002, Kłodzko-Polanica Zdrój • Automobilklub Ziemi Kłodzkiej • entries/finish - 44/37 • snow - ice 151.60 km • Other years
1. | Kulig Janusz - Baran Jarosław | Seat Cordoba WRC Evo3 | Shell Helix - PTF - Seat | 1:38:11.4 | ||
2. | Kuzaj Leszek - Wisławski Maciej | Toyota Corolla WRC | 1:38:20.4 | |||
3. | Czopik Tomasz - Wroński Łukasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Zespół Rajdowy EXCELLENT | 1:41:09.8 |
1. | Kulig Janusz - Baran Jarosław | Seat Cordoba WRC Evo3 | Shell Helix - PTF - Seat | 1:38:11.4 | ||
2. | Kuzaj Leszek - Wisławski Maciej | Toyota Corolla WRC | 1:38:20.4 | |||
3. | Czopik Tomasz - Wroński Łukasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Zespół Rajdowy EXCELLENT | 1:41:09.8 |
12. 4. – 13. 4. 2002, Kraków • entries/finish - 68/54 • asphalt 131.19 km - (cancelled 14.10 km) • Other years
1. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 1:01:04.7 | ||
2. | Kulig Janusz - Baran Jarosław | Seat Cordoba WRC Evo3 | Shell Helix - PTF - Seat | 1:02:25.6 | ||
3. | Dytko Paweł - Dytko Tomasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Petro-Oil Grupa Orlen Rally Team | 1:03:56.0 |
1. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 1:01:04.7 | ||
2. | Kulig Janusz - Baran Jarosław | Seat Cordoba WRC Evo3 | Shell Helix - PTF - Seat | 1:02:25.6 | ||
3. | Dytko Paweł - Dytko Tomasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Petro-Oil Grupa Orlen Rally Team | 1:03:56.0 |
Bartłomiej Sitek (M.Lubiak's co-driver) passed away after accident on SS4.
3. 5. – 4. 5. 2002, Świdnica • Automobilklub Sudecki • entries/finish - 73/48 • asphalt 141.41 km • Other years
1. | Kulig Janusz - Baran Jarosław | Seat Cordoba WRC Evo3 | Shell Helix - PTF - Seat | 1:20:21.1 | ||
2. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 1:22:36.3 | ||
3. | Dytko Paweł - Dytko Tomasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Petro-Oil Grupa Orlen Rally Team | 1:25:07.7 |
1. | Kulig Janusz - Baran Jarosław | Seat Cordoba WRC Evo3 | Shell Helix - PTF - Seat | 1:20:21.1 | ||
2. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 1:22:36.3 | ||
3. | Dytko Paweł - Dytko Tomasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Petro-Oil Grupa Orlen Rally Team | 1:25:07.7 |
8. 6. – 9. 6. 2002, Kłodzko • Automobilklub Ziemi Kłodzkiej • entries/finish - 70/37 • asphalt 317.25 km • Other years
1. | Kulig Janusz - Baran Jarosław | Ford Focus WRC '01 | Mobil 1 - Brok - Goodyear Team | 2:45:09.5 | ||
2. | Czopik Tomasz - Wroński Łukasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Zespół Rajdowy EXCELLENT | 2:58:07.1 | ||
3. | Herba Robert - Burkat Dariusz | Mitsubishi Lancer Evo VI | 2:58:26.4 |
1. | Kulig Janusz - Baran Jarosław | Ford Focus WRC '01 | Mobil 1 - Brok - Goodyear Team | 2:45:09.5 | ||
2. | Czopik Tomasz - Wroński Łukasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Zespół Rajdowy EXCELLENT | 2:58:07.1 | ||
3. | Herba Robert - Burkat Dariusz | Mitsubishi Lancer Evo VI | 2:58:26.4 |
28. 6. – 29. 6. 2002, Olsztyn • entries/finish - 51/25 • gravel 150.00 km - (cancelled 8.50 km) • Other years
1. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 1:25:04.9 | ||
2. | Hołowczyc Krzysztof - Kurzeja Łukasz | Seat Cordoba WRC Evo3 | Shell Helix - PTF - Seat | 1:25:23.6 | ||
3. | Kuchar Tomasz - Szczepaniak Maciej | Toyota Corolla WRC | 1:25:34.7 |
1. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 1:25:04.9 | ||
2. | Hołowczyc Krzysztof - Kurzeja Łukasz | Seat Cordoba WRC Evo3 | Shell Helix - PTF - Seat | 1:25:23.6 | ||
3. | Kuchar Tomasz - Szczepaniak Maciej | Toyota Corolla WRC | 1:25:34.7 |
16. 8. – 17. 8. 2002, Rzeszów • Automobilklub Rzeszowski • entries/finish - 60/34 • asphalt 148.14 km • Other years
1. | Frycz Sebastian - Wodniak Maciej | Opel Corsa S1600 | EFL Corsa Rally | 1:24:28.9 | ||
2. | Czopik Tomasz - Wroński Łukasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Zespół Rajdowy EXCELLENT | 1:24:29.7 | ||
3. | Sołowow Michał - Horniaček Emil | Mitsubishi Lancer Evo VI | Cersanit Rally Team | 1:24:36.6 |
1. | Frycz Sebastian - Wodniak Maciej | Opel Corsa S1600 | EFL Corsa Rally | 1:24:28.9 | ||
2. | Czopik Tomasz - Wroński Łukasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Zespół Rajdowy EXCELLENT | 1:24:29.7 | ||
3. | Sołowow Michał - Horniaček Emil | Mitsubishi Lancer Evo VI | Cersanit Rally Team | 1:24:36.6 |
6. 9. – 7. 9. 2002, Wisła • Automobilklub Śląski • entries/finish - 65/48 • asphalt 140.84 km • Other years
1. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 1:13:01.3 | ||
2. | Bębenek Michał - Bębenek Grzegorz | Toyota Corolla WRC | 1:15:03.2 | |||
3. | Gielata Damian - Baran Jarosław | Toyota Corolla WRC | 1:16:34.2 |
1. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 1:13:01.3 | ||
2. | Bębenek Michał - Bębenek Grzegorz | Toyota Corolla WRC | 1:15:03.2 | |||
3. | Gielata Damian - Baran Jarosław | Toyota Corolla WRC | 1:16:34.2 |
27. 9. – 28. 9. 2002, Jelenia Góra • entries/finish - 56/32 • asphalt 217.35 km • Other years
1. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 2:12:26.5 | ||
2. | Gabryś Zbigniew - Baran Maciej | Mitsubishi Lancer Evo VI | 2:19:26.1 | |||
3. | Dytko Paweł - Dytko Tomasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Petro-Oil Grupa Orlen Rally Team | 2:20:01.1 |
1. | Kuzaj Leszek - Mombaerts Erwin | Peugeot 206 WRC | Peugeot Sport Polska Rally Team | 2:12:26.5 | ||
2. | Gabryś Zbigniew - Baran Maciej | Mitsubishi Lancer Evo VI | 2:19:26.1 | |||
3. | Dytko Paweł - Dytko Tomasz | Mitsubishi Lancer Evo VI | Petro-Oil Grupa Orlen Rally Team | 2:20:01.1 |
19. 10. – 20. 10. 2002, Warszawa • Automobilklub Polski • entries/finish - 55/36 • asphalt - gravel 156.55 km • Other years
1. | Dytko Paweł - Dytko Tomasz | Toyota Corolla WRC | Petro-Oil Grupa Orlen Rally Team | 1:29:37.1 | ||
2. | Czopik Tomasz - Wroński Łukasz | Toyota Corolla WRC | Zespół Rajdowy EXCELLENT | 1:29:39.9 | ||
3. | Gabryś Zbigniew - Baran Maciej | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:33:39.1 |
1. | Dytko Paweł - Dytko Tomasz | Toyota Corolla WRC | Petro-Oil Grupa Orlen Rally Team | 1:29:37.1 | ||
2. | Czopik Tomasz - Wroński Łukasz | Toyota Corolla WRC | Zespół Rajdowy EXCELLENT | 1:29:39.9 | ||
3. | Gabryś Zbigniew - Baran Maciej | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:33:39.1 |
Standings - drivers
TOTAL | |||||||||||||
1. | Kuzaj Leszek |
15 [2.] |
21 [1.] |
16 [2.] | R |
21 [1.] | R |
21 [1.] |
21 [1.] | - |
115 |
||
2. | Dytko Paweł |
10 [4.] |
12 [3.] |
12 [3.] | R |
R |
11 [4.] |
8 [5.] |
12 [3.] |
21 [1.] |
86 |
||
3. | Czopik Tomasz |
12 [3.] |
4 [7.] | R |
15 [2.] |
10 [4.] |
15 [2.] |
10 [4.] | R |
15 [2.] |
81 |
||
4. | Kulig Janusz |
21 [1.] |
15 [2.] |
20 [1.] |
21 [1.] | - | - | - | - | - |
77 |
||
5. | Frycz Sebastian |
6 [6.] |
10 [4.] |
6 [6.] |
4 [7.] | R |
20 [1.] | R |
R |
8 [5.] |
54 |
||
6. | Gabryś Zbigniew |
8 [5.] |
6 [6.] | R |
10 [4.] | R |
R |
R |
15 [2.] |
12 [3.] |
51 |
||
7. | Sołowow Michał | R |
3 [8.] |
4 [7.] |
6 [6.] |
8 [5.] |
12 [3.] |
4 [7.] | R |
R |
37 |
||
8. | Bębenek Michał | R |
R |
8 [5.] |
8 [5.] | - | - |
15 [2.] | - | - |
31 |
||
9. | Stec Mariusz |
[11.] |
[14.] |
1 [10.] |
2 [9.] |
6 [6.] |
6 [6.] |
6 [6.] | R |
R |
21 |
||
10. | Gielata Damian | - |
8 [5.] | - | - | - | - |
12 [3.] | - | - |
20 |
||
11. | Adamus Piotr |
3 [8.] |
[18.] |
[13.] |
[12.] |
1 [11.] |
2 [9.] |
[12.] |
6 [6.] |
2 [9.] |
14 |
||
12. | Grzyb Grzegorz |
[15.] |
[20.] |
[16.] |
[19.] |
4 [8.] |
3 [8.] |
[19.] |
4 [7.] |
3 [8.] |
14 |
||
13. | Sztuka Łukasz | - | - |
10 [4.] |
3 [8.] | - | - | - | - | - |
13 |
||
14. | Pelikański Mariusz | - | R |
[12.] | R |
R |
[11.] | R |
8 [5.] |
4 [7.] |
12 |
||
15. | Chudobiński Dariusz | - | - | - |
[11.] | R |
- | - |
10 [4.] | - |
10 |
||
16. | Cieślik Magdalena |
4 [7.] |
2 [9.] | R |
R |
R |
4 [7.] | - | - | - |
10 |
||
17. | Bełtowski Marcin |
[19.] | R |
[23.] |
[13.] | R |
[15.] |
1 [10.] |
[11.] |
6 [6.] |
7 |
||
18. | Pineles Jarosław |
1 [10.] |
1 [10.] |
2 [9.] | R |
- | R |
2 [9.] | R |
R |
6 |
||
19. | Kilanowski Maksymilian | - |
[21.] |
[11.] |
[16.] |
3 [9.] |
1 [10.] | R |
1 [10.] | R |
5 |
||
20. | Woźniczko Mariusz | - | - | - |
1 [10.] | - | - |
3 [8.] | R |
- |
4 |
||
21. | Lubiak Maciej | R |
R |
- | R |
[20.] | R |
[11.] |
3 [8.] | R |
3 |
||
22. | Szterleja Łukasz | - |
[19.] | R |
[14.] |
2 [10.] |
[13.] |
[47.] | R |
1 [10.] |
3 |
||
23. | Opałka Marcin |
[31.] | R |
R |
R |
R |
- |
[13.] |
2 [9.] | R |
2 |
Standings progress
Standings - codrivers
Team standings
Standings progress
Stats
Event victories
1. | Kuzaj Leszek | 4 | |
2. | Kulig Janusz | 3 | |
3. | Frycz Sebastian | 1 | |
= | Dytko Paweł | 1 |
Stage winners
1. | Kuzaj Leszek | 54 | |
2. | Kulig Janusz | 30 | |
3. | Dytko Paweł | 16 | |
4. | Czopik Tomasz | 12 | |
5. | Hołowczyc Krzysztof | 4 | |
6. | Kuchar Tomasz | 1 | |
= | Bębenek Michał | 1 | |
= | Gabryś Zbigniew | 1 |
Rally leaders
1. | Kuzaj Leszek | 52 | |
2. | Kulig Janusz | 32 | |
3. | Czopik Tomasz | 22 | |
4. | Hołowczyc Krzysztof | 6 | |
5. | Dytko Paweł | 3 | |
6. | Frycz Sebastian | 1 | |
= | Bębenek Michał | 1 | |
= | Gabryś Zbigniew | 1 |