Season 2004
Russia
Russia 2004
13. 2. – 15. 2. 2004 • entries/finish - 74/55 • snow - ice 160.48 km • Other years
1. | Uspenskiy Sergey - Timkovskiy Viktor | Subaru Impreza STi N10 | Uspenskiy Rally Tecnica | 1:23:03.5 | ||
2. | Zhigunov Andrey - Ter-Oganesiants Igor | Mitsubishi Lancer Evo VII | Trans Telecom | 1:23:33.4 | ||
3. | Fedik Ruslan - Gogunov Pavel | Mitsubishi Lancer Evo VI | E-ART Racing Team | 1:24:18.4 |
1. | Uspenskiy Sergey - Timkovskiy Viktor | Subaru Impreza STi N10 | Uspenskiy Rally Tecnica | 1:23:03.5 | ||
2. | Zhigunov Andrey - Ter-Oganesiants Igor | Mitsubishi Lancer Evo VII | Trans Telecom | 1:23:33.4 | ||
3. | Fedik Ruslan - Gogunov Pavel | Mitsubishi Lancer Evo VI | E-ART Racing Team | 1:24:18.4 |
27. 2. – 29. 2. 2004 • entries/finish - 68/31 • snow - ice 216.24 km • Other years
1. | Uspenskiy Sergey - Timkovskiy Viktor | Subaru Impreza STi N9 | Uspenskiy Rally Tecnica | 1:43:57.4 | ||
2. | Novikov Maxim - Strebkov Vladislav | Subaru Impreza STi N9 | E-ART Racing Team | 1:44:17.9 | ||
3. | Zheludov Alexander - Rusov Andrey | Subaru Impreza STi N9 | 1:44:37.4 |
1. | Uspenskiy Sergey - Timkovskiy Viktor | Subaru Impreza STi N9 | Uspenskiy Rally Tecnica | 1:43:57.4 | ||
2. | Novikov Maxim - Strebkov Vladislav | Subaru Impreza STi N9 | E-ART Racing Team | 1:44:17.9 | ||
3. | Zheludov Alexander - Rusov Andrey | Subaru Impreza STi N9 | 1:44:37.4 |
5. 6. – 6. 6. 2004, Gukovo • entries/finish - 74/44 • gravel • Other years
1. | Uspenskiy Sergey - Timkovskiy Viktor | Subaru Impreza STi N9 | Uspenskiy Rally Tecnica | 1:37:40.5 | ||
2. | Novikov Maxim - Strebkov Vladislav | Subaru Impreza STi N9 | E-ART Racing Team | 1:37:58.5 | ||
3. | Zheludov Alexander - Rusov Andrey | Subaru Impreza STi N9 | 1:39:11.3 |
1. | Uspenskiy Sergey - Timkovskiy Viktor | Subaru Impreza STi N9 | Uspenskiy Rally Tecnica | 1:37:40.5 | ||
2. | Novikov Maxim - Strebkov Vladislav | Subaru Impreza STi N9 | E-ART Racing Team | 1:37:58.5 | ||
3. | Zheludov Alexander - Rusov Andrey | Subaru Impreza STi N9 | 1:39:11.3 |
25. 6. – 26. 6. 2004 • entries/finish - 83/37 • gravel 115.90 km • Other years
1. | Zhigunov Andrey - Ter-Oganesiants Igor | Mitsubishi Lancer Evo VII | Trans Telecom | 1:19:15.1 | ||
2. | Uspenskiy Sergey - Timkovskiy Viktor | Subaru Impreza STi N9 | Uspenskiy Rally Tecnica | 1:20:46.3 | ||
3. | Aksakov Evgeniy - Aksakov Alexey | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:21:31.6 |
1. | Zhigunov Andrey - Ter-Oganesiants Igor | Mitsubishi Lancer Evo VII | Trans Telecom | 1:19:15.1 | ||
2. | Uspenskiy Sergey - Timkovskiy Viktor | Subaru Impreza STi N9 | Uspenskiy Rally Tecnica | 1:20:46.3 | ||
3. | Fedotov Boris - Petrov Aleksandr | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:22:36.4 |
24. 9. – 25. 9. 2004, Novorossiysk • entries/finish - 54/27 • gravel 121.75 km • Other years
1. | Zheludov Alexander - Rusov Andrey | Subaru Impreza STi N9 | 1:27:54.2 | |||
2. | Aksakov Evgeniy - Aksakov Alexey | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:28:49.3 | |||
3. | Matyukhin Andrey - Kozlova Svetlana | Mitsubishi Lancer Evo VI | Trans Telecom | 1:29:06.6 |
1. | Zheludov Alexander - Rusov Andrey | Subaru Impreza STi N9 | 1:27:54.2 | |||
2. | Aksakov Evgeniy - Aksakov Alexey | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:28:49.3 | |||
3. | Matyukhin Andrey - Kozlova Svetlana | Mitsubishi Lancer Evo VI | Trans Telecom | 1:29:06.6 |
Standings - drivers
TOTAL | |||||||||
1. | Ilyakov Mikhail | - |
20 [1.] |
12 [4.] |
20 [1.] |
15 [2.] |
67 |
||
2. | Sergeev Viktor |
8 [5.] |
12 [3.] | - |
8 [5.] |
12 [3.] |
40 |
||
3. | Gordeev Valeriy |
10 [4.] |
10 [4.] |
10 [5.] |
10 [4.] | - |
40 |
||
4. | Vorobyev Ivan Yuryevich |
15 [2.] |
6 [6.] | - |
15 [2.] | - |
36 |
||
5. | Milov Mikhail |
20 [1.] | - |
15 [3.] | - | - |
35 |
||
6. | Formanyuk German | - | - | - | - |
20 [1.] |
20 |
||
7. | Malakhov Alexey | - | - |
20 [2.] | - | - |
20 |
||
8. | Shustrov Boris | - |
15 [2.] | - | - | - |
15 |
||
9. | Zakharov Sergey |
12 [3.] | - | - | - | - |
12 |
||
10. | Solovyev Alexandr | - | - | - |
12 [3.] | - |
12 |
||
11. | Gerasimov Georgiy |
6 [6.] |
4 [7.] | - | - | - |
10 |
||
12. | Trushin Nikolay | - |
8 [5.] | - | - | - |
8 |
||
13. | Golovin Igor | - | - |
8 [6.] | - | - |
8 |
||
14. | Volodin Vladimir | - | - |
6 [7.] | - | - |
6 |
||
15. | Sadchikov Anton | - | - | - |
6 [6.] | - |
6 |
||
16. | Osochenko Andrey | - | - | - |
4 [7.] | - |
4 |
||
17. | Chechenin Andrey | - | - |
4 [8.] | - | - |
4 |
||
18. | Prokopenko Artur |
4 [7.] | - | - | - | - |
4 |
||
19. | Novoseltsev Andrey | - | - |
3 [9.] | - | - |
3 |
||
20. | Vasilyev Egor |
3 [8.] | - | - | - | - |
3 |